strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-04-20 Piątek, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2017.06.01 - Memoriał Jadwigi Kuczyńskiej: Orbita z przyjaciółmi zagra dla Amelki.

Memoriał Jadwigi Kuczyńskiej:

Orbita z przyjaciółmi
zagra dla Amelki.

 

 

W najbliższą niedzielę o 15.00 na stadionie MOSiR w Bukownie, osiem dziecięcych drużyn piłkarskich z rocznika 2009 zagra w "Turnieju dla Amelki". To już siódmy turniej charytatywny organizowany przez „Orbitę”, ale pierwszy który odbędzie się na boiskach trawiastych, i w którym zagra aż osiem drużyn. Impreza jest jednym z wydarzeń jubileuszu 55-lecia Bukowna, patronat nad nią objęli Burmistrz Mirosław Gajdziszewski i Rada Miejska.

 

Jak co rok przy okazji oficjalnego debiutu swojej kolejnej, najmłodszej drużyny Stowarzyszenie "Orbita" organizuje turniej na cel charytatywny. – To dla nas zawsze wielka radość móc pochwalić się światu, że w naszej Akademii w Bukownie udało nam się zbudować drużynę kolejnego rocznika - mówi prezes Orbity Jarosław Tomczyk. - Zaczynaliśmy nasze Turnieje Charytatywne w 2011 roku gdy graliśmy o pionizator dla Szymka Gładysa.  Potem był Dawidek Porębski, Julcia Poczęsna, Thomas Švarc, Oliwka Kowalczyk i Szymek Urbański. - W tym roku chcemy pomóc mieszkance Bukowna, Amelce Zając.

 

Amelia Zając ma 9 lat. Wiele radości sprawiają jej wszelkie aktywne formy spędzania czasu wolnego. Wszechstronne zainteresowania, chęć do działania oraz poznawania nowych rzeczy napędzają jej świat. Mimo szczerych chęci do zabawy Amelcia obecnie nie jest w stanie robić tych wszystkich rzeczy, które sprawiały jej tak wiele radości. We wrześniu 2016 roku trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach na oddział Onkologii i Hematologii.  Badania wykazały małopłytkowość. Lekarze potwierdzili ostrą białaczkę limfoblastyczną.

 

W czasie turnieju wespół z Fundacją "Iskierka" prowadzona będzie kwesta dla potrzebującego wsparcia dziecka. Będzie też okazja by wylicytować wyjątkowe pamiątki sportowe. Hitem powinna być oryginalna koszulka meczowa Borussii Dortmund z autografami całej drużyny, ale będą też pamiątki z innych dyscyplin sportu jak kalendarz z autografem Kamila Stocha czy pocztówki z autografami polskich mistrzów świata w skokach narciarskich.

 

W Bukownie na dwóch boiskach zagra 8 drużyn. W niezwykle ekscytująco zapowiadającym się meczu otwarcia gospodarze zmierzą się z Wisłą Kraków. Oprócz tych drużyn publiczność zobaczy także GKS Katowice, Rekord Bielsko Biała, Górnika Jaworzno, KS Chełmek, ZEW Kazimierz Sosnowiec i Unię Kosztowy. Dla Orbity rocznik 2009 będzie to oficjalny debiut przed własną publicznością. Mali podopieczni trenera Radosława Szymczyka liczą na bardzo gorące przyjęcie kibiców. – Emocji na pewno nie zabraknie – zapewnia z uśmiechem trener Szymczyk – mam tylko nadzieję, że moich chłopaków nie zje debiutancka trema jak to już nie raz w historii sportu bywało.

 

Oprócz meczów turnieju głównego odbędzie się także spotkanie pokazowe najmłodszych adeptów futbolu czyli chłopców z roczników 2011/12, w którym zagrają drużyny Orbity i KS Olkusz. Chłopcom jak co rok towarzyszyć będą czirliderki z Przedszkola Miejskiego w Bukownie z grupy Gumisie. Współorganizatorami imprezy są MOSiR i MOK Bukowno. Puchary funduje Burmistrz, medale Rada Miejska. Patronat medialny sprawują Przegląd Olkuski i Głos Bukowna, oraz portale Futbol Małopolski i Olkuszanin.pl.

 

Już po raz piąty turniej charytatywny Orbity będzie także memoriałem. Za zgodą rodziny turnieje organizowane przez Stowarzyszenie na rzecz chorych dzieci z Bukowna i okolic przypominają postać zasłużonej dla Bukowna doktor Jadwigi Kuczyńskiej, która swoje życie poświęciła dzieciom. 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2607908


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube