strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-02-23 Piątek, Imieniny: Damiana, Romana, Romany BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2017.06.29 - Przegląd Olkuski: Kenijczycy znowu poza zasięgiem.

 XV Ogólnopolski Bieg Uliczny

 o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno

 

 

Wzorem ubiegłego roku, bukowieński Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Mirosława Gajdziszewskiego zdominowali Kenijczycy, którzy w komplecie zajęli podium. Najlepszy z Polaków był Damian Połeć – 4. miejsce. W pierwszej dziesiątce, która najszybciej dotarła do mety po pokonaniu 10 kilometrów znalazło się aż siedmiu obcokrajowców.

 

Tegoroczny bieg był wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze była to jego jubileuszowa, piętnasta edycja. Po drugie na starcie zameldowało się aż 463 zawodników i po trzecie, z racji remontu ul. 1. Maja trasa została niemal w całości zmieniona.

 

Kiedy w puli nagród pojawiają się pieniądze, można liczyć na obecność zagranicznych zawodników, głównie tych z Afryki, którzy na co dzień żyją w Polsce z biegania, biorąc udział w podobnych imprezach w całym kraju.

 

 

W niedzielę jednym z głównych faworytów do tytułu był Kibet Abel Rop – zwycięzca biegu z ubiegłego roku. Kenijczykowi nie udało się jednak obronić złota, bowiem na finiszu o 3 sekundy przegrał ze swoim rodakiem Mutwantei Josephem Mumo, który pełny dystans pokonał w czasie 00:32:08. Niewiele zabrakło aby Rop stracił nawet srebro, bowiem zaciekle do ostatnich metrów o drugą pozycję walczył trzeci z Kenijczyków Kiprono Silas Too, który ostatecznie musiał zadowolić się brązowym medalem.

 

Najlepszy z Polaków – czwarty, był Damian Połeć, który do podium stracił prawie minutę. Kolejne miejsca dla czwartego Kenijczyka z "Benedek-team" Kipruto Mosesa Kibire oraz Włocha Roberto Dimiccoliego, reprezentującego „Unione Sportiva San Maurizio” i Ukraińca Artema Kazbana z „Budiluxu”. Najlepszy z biegaczy powiatu olkuskiego okazał się Adrian Wojtacha – zawodnik KS-u Olkusz. W kategorii mężczyzn na koronnym dystansie pobiegło łącznie 369 osób.

 

 

Wśród pań zwyciężyła Paulina Golec – przedstawicielka krakowskiego AZS-u. Za nią finiszowały Aneta Suwaj (AWF Katowice) i Ukrainka Yulia Diatlova z KB Rawicz. Kobiety pobiegły w sile 74 osób.

 

- W tym roku wyjątkowo musieliśmy zmienić trasę biegu. Remonty dróg w centrum miasta sprawiły, że na stadionie nastąpiło jedynie symboliczne otwarcie imprezy i runda honorowa. Ściganie zaczęliśmy natomiast na ul. Długiej – zaznacza Grażyna Kowina-Świderek, wieloletnia dyrektor biegu.

 

Rzeczywiście, o godz. 16:50 Mirosław Gajdziszewski dał sygnał do symbolicznego startu, a zawodnicy po pokonaniu kilkuset metrów dotarli na miejsce startu głównego.

 

 

W ramach regulaminu można było pobiec na dwóch dystansach – 5 km i 10 km, jednak aby być oficjalnie sklasyfikowanym i móc liczyć na indywidualne wyróżnienia należało wybrać tę bardziej ekstremalną opcję. Ekstremalną, bowiem pogoda nie rozpieszczała biegaczy. Mimo, że w trakcie wyścigu słońce zaszło za chmury, to jednak nadal było bardzo duszno, a w takich warunkach nietrudno o odwodnienie.

 

Na szczęście obyło się bez większych interwencji ratowników medycznych, a uczestnicy biegu w komplecie dotarli na linię mety. Tam na wszystkich czekały okolicznościowe medale oraz w wielu przypadkach gratulacje od najbliższych, którzy wiernie wspierali swoich ojców, dzieci, a nawet wnuków.

 

Ogólnopolski Bieg Uliczny jak zwykle połączył pokolenia, a gdy jedni walczyli o pierwsze miejsca i główne nagrody, inni nieco "w cieniu" bili rekordy życiowe i cieszyli się z ukończenia imprezy z lepszym czy gorszym czasem.

 

 

Ceremonia dekoracji najlepszych zawodników w kategorii OPEN, a także tych z podziałem na wiek, płeć i adres zamieszkania odbyła się w hali MOSiR-u zlokalizowanej tuż przy stadionie, gdzie większość uczestników się przeniosła, aby wspólnie świętować z Bukownem 55-lecie jego istnienia.

 

Komplet wyników XV Jubileuszowego Biegu Ulicznego w Bukownie na 10 km jest dostępny na stronie internetowej operatora technicznego biegu: firmy DATASPORT.

 

Na dystansie o połowę krótszym triumfowali Wojciech Lichota i Małgorzata Kulpa-Czubak.

 

Najlepiej z mieszkańców Bukowna zaprezentował się Michał Zadora, który finiszował przed Pawłem Frąckiewiczem i Mateuszem Piątkiem. Wśród kobiet najszybsza była Aleksandra Duda, przed Patrycją Kosobudzką i Aleksandrą Pytlik.

 

 

Nagroda główna - telewizor 49 cali - ufundowany przez firmę Pablo Sport trafił w ręce Wiktorii Sidor z Olkusza.

 

Tegoroczny bieg odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy. Organizatorami imprezy byli: MOSiR w Bukownie oraz UKS KUSY.

 

XV Bieg Uliczny wsparli:

ZGH Bolesław, SCHNEIDER Electric Bukowno, DB Cargo, ARKOP , BOLTECH, PABLOSPORT, NEST - Zakład Rachunkowości i Doradztwa, Odlewnia KULEJ , HUTREM, MEBLO SYSTEM, Meble BRW Olkusz, KANITA, BIUROPLUS Będzin, KRAWCZYK Finanse, INTERMARCHE.

Nieocenioną pomocą służyli także wolontariusze, strażacy i policjanci.

 

 Piotr Kubiczek

 

Galeria zdjęć (173) (Przegląd Olkuski)

 

Galeria zdjęć (367) (Datasport.pl)

 

Galeria zdjęć (312) (Biały Wilk - Fotografia)

 

Galeria zdjęć (416) (Tomasz Mól) 

 

Galeria zdjęć (43) (Sebastian Maczuga)

 

 

 

 

Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2579409


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube