strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-04-20 Piątek, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2017.06.30 - Przeglad Olkuski: Jubileuszowe Dni Bukowna.

 

 

Jubileuszowe Dni Bukowna.

 

 

To był mocny wstęp do tegorocznych wakacji. Bukowno świętuje 55. rocznicę nadania praw miejskich i dlatego program dwudniowej imprezy aż kipiał od gwiazdorskich występów. W sobotę do później nocy bisował legendarny Dżem, natomiast niedziela upłynęła pod znakiem muzyki disco.

 

 

 

Uroczyste otwarcie Dni Bukowna – to był pierwszy punkt sobotniej imprezy pod chmurką przy ul. Spacerowej. Burmistrz Mirosław Gajdziszewski życzył mieszkańcom i wszystkim gościom udanej zabawy, jednocześnie licząc na odzew ze strony fanów różnorodnej muzyki. I trzeba przyznać, że nie zawiódł się raczej nikt, bowiem tamtejszy stadion przeżywał prawdziwe oblężenie. publiczność dopisała też w czasie występów najmłodszych artystów – przedszkolaków i tancerzy Szkoły Tańca Towarzyskiego "Marengo" oraz grupy "Pomorzacy" z zaprzyjaźnionej Gminy Ustka, z którą dzień wcześniej miejskie władze podpisały porozumienie o współpracy.

 

 

 

 

Pierwszą gwiazdą sobotniego wieczoru był Stefano Terrazzino, Włoch rozpoznawalny głównie z tanecznego show "Dancing with the Stars". W ostatnim czasie do tańca dołożył również śpiew i teraz zgrabnie łączy te dwie profesje na scenie. Stefano przypomniał hity prosto ze słonecznej Italii, a jego występ dostarczył wiele radości.

 

 

 

 

"Typ niepokorny", "Czuje i wiem" - to jedne z najpopularniejszych kawałków Jacka Stachursky'ego. I choć już 51-letni wokalista, lata artystycznej świetności ma już za sobą, to jego utwory do dzisiaj nucą miliony Polaków. Dowód? Jego wieczorny występ nie gdzie indziej, jak właśnie w Bukownie. - Dajecie dowód na to, że muzyka może być nieśmiertelna – rzucił w stronę widowni piosenkarz pochodzący ze Śląska.

 

 

 

 

Skoro mówił to Stachursky, który pierwszą swoją płytę wydał w 1994 roku, to co o sile muzyki mogliby powiedzieć członkowie zespołu Dżem, grający od 1974 roku! "Czerwony jak cegła", czy "Whisky moja żona" niosło się nad miastem jeszcze długo po północy. Publika nie chciała się rozstawać ze swoimi idolami z dzieciństwa, a ci nie pozostali obojętni na prośby fanów bisując – i to kilkukrotnie!

 

 

 

 

Nie może więc dziwić, że pokaz sztucznych ogni miał niemal godzinne opóźnienie. - Warto było czekać. Najpierw genialny koncert kultowej formacji, a później prawdziwy fajerwerkowy spektakl – mówi Zbigniew Mazur, który na koncert Dżemu w Bukownie przyjechał aż spod Warszawy. - Takie chwile zapamiętuje się do końca życia! - dodaje szczęśliwy 60-latek, w dniu koncertu obchodzący swoje okrągłe urodziny. Po sztucznych ogniach wszyscy rozeszli się nieco odpocząć, bowiem była przecież jeszcze niedziela...

 

 

 

 

A niedziela rozpoczęła się wokalnie, przy występach młodzieży z Zespołów Szkół nr 1 i 2, a także młodych zdolnych artystów z sekcji wokalnej MOK oraz studia Efendi Clue. Widownię rozruszały także panie z sekcji Fittness&Dance działającej na co dzień przy TKKF Gwarku.

 

 

 

 

Na prawdziwych tytanów czekał jubileuszowy XV Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno. O tym wydarzeniu pisaliśmy osobno TUTAJ. Gdy najwytrwalsi pokonywali kolejne kilometry, swoje przysłowiowe "pięć minut" mieli seniorzy. Tytułową "Senioriadę" poprowadził chór Animato do spółki z kapelą Bukowiacy i zespołem ludowym Spod Buczyny.

 

 

 

Szybko jednak z klimatów regionalnych przenieśliśmy się do rytmów disco. Imprezę rozkręcił topowy w ostatnim czasie zespół Bayera, a później z kolejną porcją hitów widowni zaprezentował się Paweł Jasionowski i jego formacja Masters, będąca autorem takiego przeboju jak "Żono moja".

 

 

 

 

Na deser pochodzący z Pyskowic C-BooL – jeden z najbardziej uznanych polskich DJ-ów i producentów muzycznych. Duży udział w ściągnięciu do Bukowna twórcy popularnego kawałka "Never Go Away" mają przedstawiciele Młodzieżowej Rady Bukowna, którzy swoim pomysłem zarazili miejskich włodarzy, a ci nie chcąc być dłużni, zakontraktowali idola sporej części miłośników muzyki klubowej. Także i w tym przypadku nie obyło się bez bisów.

 

 

 

Oprócz atrakcji scenicznych uczestnicy tegorocznych Dni Bukowna mogli skorzystać z wesołego miasteczka i dobrze zaopatrzonych punktów gastronomicznych. Pogoda dopisała, więc i tłok na pobliskim basenie był spory. W ramach miejskiego święta uruchomiono też spływ kajakowy, a na samym stadionie rozegrano turniej Super Game E-Sport, w którym walczono o prymat w Fifie i LOL-u. Całą imprezę poprowadził Dariusz Niebudek – aktor Teatru Zagłębia.

 

 

 

 

Sponsorzy i Partnerzy Dni Bukowna 2017:

ZGH Bolesław, Schneider Electric Industries Polska Sp. z o.o., Sibelco, Boltech Sp. z o.o., Stalprodukt S.A, Huta Cynku "Miasteczko Śląskie", Tauron Dystrybucja SA, Cew-Firma Remontowo- Budowlana Produkcyjno - Handlowa Krzysztof Ćmiel, Wirex Rzońca Wołowiec Spółka Jawna, Arkop Sp. z o.o., Grzanpol Arkadiusz Grzanka Joanna Ślęzak Spółka Jawna, STP Elbud Sp. z o.o., ASMKO-BIS s.c., ZGK Bolesław, Intermarche, Wyższa Szkoła Biznesu Dąbrowa Górnicza, Lewiatan Delikatesy GABI Gabriela i Ryszard Duffekowie, PWiK Olkusz, Społeczna Akademia Nauk w Olkuszu, Leroy Merlin, Lodziarnia Karolczyk, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Olkuszu, SKAŁKA Centrum Medyczne, WOL-MED, Trans-Kon, SPINET, Lex Medius.

Patronat medialny: Przegląd Olkuski.

 

Piotr Kubiczek

 

 


Galeria zdjęć
 (150) (Przegląd Olkuski)

 

 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2607908


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube