strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-04-20 Piątek, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2017.06.29 - Przegląd Olkuski: Urodzinowa gala z nagrodami.

 

 Urodzinowa gala z nagrodami.

 

 

Dni Bukowna od lat łączą przednią zabawę w plenerze z nagradzaniem ludzi i najlepszych firm działających w mieście. Tradycyjnie, w dzień poprzedzający stadionowe wydarzenia, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywa się uroczysta gala, podczas której przyznawane są tytuły społeczne "Serce dla Bukowna" i "Zasłużony dla Miasta Bukowno", a także wręczane są "Róże Biznesu" dla lokalnych, prężnych przedsiębiorców. Tegoroczna gala upamiętniająca jubileusz 55-lecia nadania Bukownu praw miejskich stała się też okazją do podpisania porozumienia z Gminą Ustka.

 

- Zapoczątkowana w ubiegłym roku współpraca pomiędzy naszymi samorządami nabierze teraz formalnego charakteru – mówił chwilę przed złożeniem podpisów na dokumentach burmistrz Mirosław Gajdziszewski. W myśl porozumienia, oba samorządy będą od siebie czerpały wzorce, a także rozwiną integrację pomiędzy swoimi mieszkańcami.

 

 

To właśnie wspomniany burmistrz Gajdziszewski był gospodarzem gali, którą rozpoczął od przedstawienia historii miejsca, zarządzanym przez siebie od trzech kadencji. W Bukownie na przestrzeni ostatnich lat wiele się zmieniło. Z wyliczeń urzędników wynika, że na same inwestycje miasto wydało 94 miliony złotych, z czego duży wkład stanowią środki zewnętrzne. Inne statystyki mówią, że w Bukownie żyje się spokojnie i przy dużej stabilizacji finansowej, a miejscowa Strefa Aktywności Gospodarczej i ZGH "Bolesław" dają zatrudnienie zdecydowanej większości mieszkańców miasta i całego powiatu olkuskiego.

 

 

Firmom mającym wkład w rozwój miasta przyznano "Róże Biznesu". Tytuł "Firmy Roku" przypadł Sibelco Poland sp. z o.o. – globalnej, belgijskiej firmie zajmującej się eksploatacją kruszyw w świecie, mającej swój oddział w Bukownie, gdzie w 2012 roku zakupiła zakład przeróbki piasku kwarcowego Szczakowa.

 

W Polsce centralną siedzibą przedsiębiorstwa jest Gdańsk. Spółka posiada również kopalnię piasków kwarcowych w Tomaszowie Mazowieckim. Laureat nagrody zatrudnia 10 500 pracowników w 44 różnych państwach. Dochód Sibelco szacuje się na 3 miliardy euro. Ta rodzinna spółka powstała w Belgii w 1782 r. Od tego czasu wzbogaciła się o 26 centrów rozwoju i laboratoriów w różnych dywizjach oraz 213 zakładów produkcyjnych.

 

Już niebawem strategicznym miejscem działalności wydobywczej oraz produkcji specjalistycznych piasków ma być właśnie Bukowno. Od 2019 roku Sibelco przejmie eksploatację dwóch złóż piasku położonych na terenie miasta. Obecnie złoża te są eksploatowane przez DB Cargo. Firmy w tym miejscu ma spory potencjał, z uwagi na występowanie dużych zasobów złóż piasku. Ponadto jest w przededniu bardzo dużych inwestycji mających poprawić efektywność zakładu w Bukownie, podnieść jakość produktów i poszerzyć ich asortyment. Tamtejsze piaski trafiają m.in. do branży odlewniczej, gdzie wykorzystywane są w produkcji masy formierskiej. Atutem produkcji piasków w Bukownie jest położenie blisko działających odlewni.

 

 

Drugą z "Róż Biznesu" w kategorii: "Małe i Średnie Przedsiębiorstwo" zdobyło Centrum Medyczne SKAŁKA. To nowoczesny kompleks leczniczo-pielęgnacyjny utworzony na bazie dawnej Przychodni Przyzakładowej ZGH "Bolesław"w Bukownie. W strukturze podmiotu leczniczego funkcjonują: Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna ze Stomatologią, Zakład Rehabilitacji, Zakład Opiekuńczo Leczniczy oraz Dom Seniora.

 

Kompleks leczniczo pielęgnacyjny, dysponuje najnowszej generacji sprzętem diagnostycznym, używanym w procesie profilaktyki i leczenia. W centrum stworzono nowe miejsca pracy dla 80 osób. Świadczenia zdrowotne realizuje 25 lekarzy różnych specjalności. Placówka dysponuje 70-łóżkową bazą stacjonarną. Nowocześnie urządzone pomieszczenia, wysoka jakość wyposażenia pokoi – to wszystko z myślą o osobach samotnych, dla których priorytetem jest przedłużenie i podniesienie sprawności poprzez regularną rehabilitację oraz specjalistyczne zabiegi zwiększające samodzielność i poprawiające stan psychiczny seniora. Wartość nakładów na inwestycję, wyposażenie i sprzęt specjalistyczny wynosi około 15 milionów złotych. Unikalność koncepcji funkcjonowania tego podmiotu polega na usytuowaniu w tej samej lokalizacji wydzielonych miejsc do stacjonarnego pobytu dla seniorów i ogólnodostępnych poradni specjalistycznych.

 

 

Oprócz nagród biznesowych, oczywiście nie mogło zabraknąć wyróżnień dla przedstawicieli lokalnej społeczności, którzy swoim działaniem każdego dnia sprawiają, że w Bukownie żyje się lepiej, a wieść o tym mieście niesie się po całym świecie.

 

Decyzją Rady Miejskiej w Bukownie tegoroczny tytuł "Zasłużony dla Miasta Bukowno" trafił w ręce "pięciu wspaniałych" tj. do Urszuli Kalecińskiej-Kucik, Marka Karolczyka, Jadwigi Krzemień, Józefa Palucha i Edmunda Pęgiela.

 

Dodatkowo przyznano "Serce dla Bukowna". W tej kategorii pamiątkowe statuetki i moc serdeczności odebrali: Elżbieta Konopczak, Anna Strzelczyk, prof. Andrzej Szromnik oraz Didier Taillard.

 

 

Tym sposobem Bukowno rozpoczęło świętowanie 55-lecia swojego istnienia. Po części oficjalnej przyszła pora na tę mniej oficjalną, której głównym punktem był okolicznościowy bankiet.

 

Galeria zdjęć (77) (Przegląd Olkuski)

 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2607908


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube