strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-02-23 Piątek, Imieniny: Damiana, Romana, Romany BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2017.07.05 - Uroczyste wręczenie przyznanych tytułów "Zasłużeni dla Miasta Bukowno".

 

 Zasłużeni dla Miasta Bukowno.

 

 

Rada Miejska w Bukownie Uchwałą Nr VIII/45/2007 z dnia 20 marca 2007r. ustanowiła tytuł "Zasłużony dla Miasta Bukowno" nadawany za wybitne osiągnięcia mające doniosłe znaczenie dla rozwoju i promocji Miasta Bukowno w dziecinie kultury, oświaty, sportu, działalności społecznej lub gospodarczej, za działalność na rzecz Miasta zasługującą na szczególne uznanie.

 

Tytuł "Zasłużony dla Miasta Bukowno" może być nadawany osobom fizycznym i prawnym oraz jednostkom nie posiadającym osobowości prawnej. Tytuł ten może być nadawany tej samej osobie tylko jeden raz.

 

 

Z okazji Jubileuszu 55-lecia nadania Miastu Bukowno praw miejskich Rada Miejska w Bukownie Uchwałą Nr XLV/299/2017 z dnia 21 czerwca 2017 roku nadała tytuł "Zasłużony dla Miasta Bukowno” następującym osobom:

  • URSZULA KALECIŃSKA-KUCIK,
  • JADWIGA KRZEMIEŃ,
  • MAREK KAROLCZYK,
  • JÓZEF PALUCH,
  • EDMUND PĘGIEL.

 

UCHWAŁA NR XLV/299/2017 RADY MIEJSKIEJ W BUKOWNIE z dnia 21 czerwca 2017 r. w sprawie: nadania tytułu "Zasłużony dla Miasta Bukowno"

 

Uroczyste wręczenie pamiątkowych medali "Zasłużony dla Miasta Bukowno" oraz okolicznościowych dyplomów nastąpiło podczas Jubileuszowej Gali z okazji 55-lecia nadania Bukownu praw miejskich, która odbyła się 23 czerwca br. w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie. W imieniu Rady Miejskiej w Bukownie uroczystego wręczenia dokonali Przewodniczący Rady Edmund Gmitruk oraz Wiceprzewodniczący Rady Leopold Derda.

 

 

Pani Urszula Kalecińska-Kucik od urodzenia mieszkanka Bukowna. Absolwentka Akademii Rolniczej w Krakowie. Wiersze pisze od prawie 30 lat. Jest członkiem Klubu Literackiego "Bukowy liść" działającego w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie. Jej wielką pasją jest ogród, fotografia i poezja. Publikuje teksty w internetowych grupach poetyckich. Do jej tekstów skomponowano ponad 30 piosenek. Zajmuje się też fotografią. Jej zdjęcia znajdują się w tomiku poezji promującej Miasto Bukowno, organizuje wystawy tematyczne i koncerty. Poprzez swoją działalność promuje Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie, a przede wszystkim Miasto Bukowno. Uhonorowana licznymi nagrodami i wyróżnieniami.

 

 

Pani Jadwiga Krzemieńnauczyciel, od 30 lat pracownik Zespołu Szkół Nr 2 w Bukownie, w latach 2000-2016 dyrektor tego Zespołu. W swojej pracy kierowała się troską o wykształcenie i prawidłowy rozwój najmłodszych mieszkańców Bukowna. Przyczyniła się do modernizacji budynku szkoły, powstania zespołu boisk, które służą wszystkim mieszkańcom osiedla Stare Bukowno. Aktywnie uczestniczyła w życiu Miasta, włączając się w organizację uroczystości i miejskich imprez. Swoją postawą i zaangażowaniem promowała Bukowno. Odznaczona licznymi nagrodami.

 

 

Pan Marek Karolczyk mieszkaniec Bukowna, przedsiębiorca. Kontynuator 50-letniej tradycji produkcji i sprzedaży lodów w Bukownie. Dzięki ciągłemu rozwojowi i inwestowaniu w rozwój firmy przyczynia się do uatrakcyjniania oferty gastronomicznej miasta i promocji Bukowna. Lodziarnia "Karolczyk" znana jest nie tylko w Bukownie, ale także w okolicznych gminach i miastach - w 2015 roku została wyróżniona Nagrodą Gospodarczą Burmistrza Miasta "Róża Biznesu".

 

 

Pan Józef Paluch - absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Biznesu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Od 38 lat mieszkaniec Bukowna, długoletni pracownik ZGH „Bolesław” S.A. Jego aktywność społeczna i samorządowa trwa nieprzerwanie od 23 lat. W tym okresie był radnym Rady Miejskiej w Bukownie od 1994 roku do roku 2006, pełniąc liczne funkcje Przewodniczącego Komisji Rady, Członka Zarządu Miasta, a w latach 1996-1998 Zastępcy Burmistrza Miasta. Od 2006 roku ponownie pełni funkcję Zastępcy Burmistrza Miasta. Był również Członkiem, a następnie Przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Buczyna". Jest społecznikiem i samorządowcem, który w znacznym stopniu przyczynił się do dynamicznego rozwoju Miasta, poprawy standardów życia jego Mieszkańców oraz podejmowania działań służących zwiększeniu oferty na lokalnym rynku pracy. Dzięki swojemu zaangażowaniu, wiedzy, kompetencji i wrażliwości na potrzeby społeczności lokalnej zyskał ogólny szacunek i uznanie mieszkańców Bukowna.

 

 

Pan Edmund Pęgiel Wieloletni samorządowiec, w latach 1994-1998 Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bukownie, od 1998 roku do roku 2014 - Radny Powiatu Olkuskiego, Członek Zarządu Powiatu, w latach 2000-2002 Wicestarosta Olkuski. W latach 1990-2000 – Przewodniczący Związków Zawodowych Górników przy ZGH „Bolesław”. Artysta rzeźbiarz - jego dzieła znane są w całym powiecie olkuskim, uczestnik wielu plenerów artystycznych. Powszechnie darzony uznaniem i szacunkiem mieszkańców Bukowna i okolic.

 

 

Galeria zdjęć

 

 

 

Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2579709


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube