strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-04-21 Sobota, Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2017.07.06 - "Serca dla Bukowna" z okazji 55-lecia nadania Miastu Bukowno praw miejskich.

Jubileuszowa Gala z okazji 55-lecia nadania Miastu Bukowno praw miejskich, która odbyła się 23 czerwca br. była również okazją do wręczenia specjalnych nagród Burmistrza Miasta Bukowno, "Serce dla Bukowna".

 

To wyjątkowe wyróżnienie dla osób, które często nie są mieszkańcami naszego Miasta, to jednak z Bukownem są od wielu lat bardzo blisko związani. Wyróżnienie jest wyrazem uznania i podziękowania za wiele lat poświęconych dla naszego Miasta.

 

 

W tym roku Burmistrz Miasta, Mirosław Gajdziszewski zdecydował o przyznaniu tego zaszczytnego wyróżnienia czterem osobom:

  • ELŻBIETA KONOPCZAK
  • ANNA STRZELCZYK
  • prof. ANDRZEJ SZROMNIK
  • DIDIER TAILLARD.

 

 

 

 

Elżbieta Konopczak wybitna pianistka i wieloletni pracownik Akademii Muzycznej w Krakowie. Jej miłością jest kameralistyka, którą uprawia do dziś. Od lat współpracuje z wydziałem Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej, co zaowocowało wieloma nagraniami radiowo-telewizyjnymi, jak również koncertami w kraju i zagranicą. Nagradzano ją wiele razy za wyróżniający się akompaniament na konkursach wokalnych. Swoją działalność artystyczną łączy z pracą pedagogiczną w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. W 2006r. przeprowadziła się z Krakowa do Bukowna i od tej pory jest z Nim związana sercem. W Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie zaczęła organizować koncerty muzyki poważnej z cyklu „Elżbieta Konopczak i jej goście”. W kwietniu br. był to już 20 jej koncert. Dzięki niej Miasto Bukowno odwiedziło wiele osób znanych w świecie muzycznym.

 

 

 

 

Anna Strzelczyk - od urodzenia jest mieszkanką Bukowna, zawodowo - od 1983 r.  związana jest z Miejskim Przedszkolem w Bukownie. W naszym mieście znana jest z szeroko prowadzonej działalności społecznej i charytatywnej.

W 1999 r. Pani Anna Strzelczyk po raz pierwszy organizuje w Bukownie lokalny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od tego czasu w Bukownie odbyło się w sumie 18 finałów WOŚP, podczas których zebrano przez te lata kwotę sięgają blisko pół miliona złotych. W każdym roku swojej działalności Sztab WOŚP w Bukownie włącza się w kolejne nowe projekty – Akcja Stop Powodziom, Symboliczny bieg "Policz się z cukrzycą", "Ratujemy i Uczymy Ratować" - nauka udzielania pierwszej pomocy, a ostatnio Pani Anna Strzelczyk przy współpracy z Fundacją DKMS przeprowadza akcje rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. Należy podkreślić, że Pani Anna Strzelczyk włącza się w każdą inicjatywę, mającą na celu pomoc potrzebującym, chorym dzieciom z terenu naszego miasta, poprzez zorganizowane akcje, z których dochód przeznaczony jest na leczenie bądź rehabilitację dzieci. Wrażliwość na potrzeby innych jest w przypadku Pani Anny motorem do powstawania nowych pomysłów i inicjatyw.

 

 

 

Andrzej Szromnikprof dr hab. nauk ekonomicznych w zakresie ekonomiki handlu, Profesor zwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Członek Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa  Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Komisji Nauk Ekonomicznych PAN Oddział w Krakowie. Jego zainteresowania badawcze i naukowe koncentrują się wokół handlu krajowego i międzynarodowego, inwestycji zagranicznych, marketingu targowego, giełd towarowych, specjalnych stref ekonomicznych, marketingu terytorialnego, usług ubezpieczeniowych. Jest autorem i redaktorem wielu publikacji naukowych. Wyróżniony za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne nagrodami Ministra Edukacji Narodowej i Rektora Akademii Ekonomicznej, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Dzięki Profesorowi Andrzejowi Szromnikowi Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie objął patronatem honorowym Uniwersytet Otwarty w Bukownie. Doceniono inicjatywę aktywizacji poznawczej osób w każdym wieku oraz ideę kształcenia przez całe życie.

 

 

 

 

Didier Taillard - nauczyciel w szkole Maison Familiale Rural w Vercel. Jest to szkoła średnia zawodowa, kształcąca uczniów do wykonywania zawodów rolnika, ochroniarza, mechanika i fryzjera. Od kilkunastu lat pan Taillard organizuje dla uczniów swojej szkoły regularne wycieczki do Polski. Wizyty te zaowocowały zainicjowaniem stałych kontaktów szkoły w Vercel z naszym Zespołem Szkół nr 1 w Bukownie. Od 2010 roku uczniowie z Francji regularnie przyjeżdżają do Polski i naszego miasta. Odwiedzają szkołę, uczestniczą we wspólnych zajęciach szkolnych z polskimi rówieśnikami, odwiedzają władze miasta w Urzędzie Miejskim oraz poznają uroki Bukowna i okolic. Pan Didier Taillard - zawsze pogodny i wesoły - witany jest w Bukownie niezwykle serdecznie, gdyż nawiązał tu wiele znajomości, przyjaźni i do tego samego zachęca także swoich wychowanków.
 

 

Galeria zdjęć

 

 

 

  

Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2607988


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube