strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-04-20 Piątek, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2017.07.11 - "NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH". Nagrody Burmistrza dla wybitnie uzdolnionych uczniów z Bukowna.

 

 NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH.

 

 

 

Po raz pierwszy w historii naszego Miasta podczas Dni Bukowna szczególnie uzdolnionym uczniom zostały publicznie wręczone prestiżowe nagrody Burmistrza Miasta Bukowno za wybitne, indywidualne osiągnięcia edukacyjne, sportowe i artystyczne. Za swoją ciężką pracę, okraszoną licznymi sukcesami otrzymali też nagrodę finansową Burmistrza Miasta Bukowno.

 

W marcu br. Rada Miejska w Bukownie jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia indywidualnej nagrody Burmistrza dla uczniów zamieszkałych na terenie naszego Miasta, która stanowi wyróżnienie i wsparcie dla uczniów za ich wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe.

 

 

Radni Rady Miejskiej w przyjętej uchwale określili również Regulamin przyznawania tych nagród, w tym m.in. jakie "wysokie osiągnięcia" kwalifikować będą najlepszych uczniów z Bukowna do przyznania indywidualnej nagrody finansowej Burmistrza.

 

UCHWAŁA NR XXXIX/269/2017 RADY MIEJSKIEJ W BUKOWNIE z dnia 28 marca 2017 roku w sprawie ustanowienia indywidualnej nagrody Burmistrza Miasta Bukowno dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Bukowno oraz określenia warunków i trybu jej przyznawania

 

W przypadku osiągnięć edukacyjnych do otrzymania nagrody uprawnia uzyskanie przez ucznia szkoły podstawowej lub gimnazjum tytułu laureata wojewódzkiego lub ogólnopolskiego konkursu wiedzy, organizowanego zgodnie z obowiązującymi przepisami oświatowymi.

 

Natomiast uczeń szkoły ponadgimnazjalnej musi uzyskać tytułu laureata lub finalisty ogólnopolskiego konkursu wiedzy, organizowanego zgodnie z obowiązującymi przepisami oświatowymi. Poprzeczka została więc zawieszona naprawdę wysoko.

 

 

W kategorii osiągnięć sportowych Radni Rady Miejskiej za "wybitne" uznali zajęcie miejsc od pierwszego do trzeciego w dyscyplinach indywidualnych podczas zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy lub zajęcie miejsc od pierwszego do piątego w dyscyplinach indywidualnych w zawodach sportowych organizowanych na szczeblu ogólnopolskim przez polskie związki sportowe.

 

Nagradzani mogą być również artystycznie uzdolnieni uczniowie, którzy zajęli miejsca od pierwszego do trzeciego w konkursach, przeglądach i festiwalach artystycznych.

 

Zgodnie z uchwałą Burmistrz Miasta może też z własnej inicjatywy przyznać uczniowi nagrodę za inne, indywidualne osiągnięcie naukowe, sportowe lub artystyczne.

 

Wysokości nagród finansowych w zależności o osiągnięć poszczególnych uczniów sięgają od 300 zł do 800 zł brutto.

 

 

Podczas miłej uroczystości, która odbyła się na scenie Dni Bukowna w niedzielę 25 czerwca br. Mieszkańcom Bukowna zaprezentowali się wyjątkowo uzdolnieni nasi młodzi mieszkańcy. Wśród uczniów nagrodzonych za indywidualne osiągnięcia w konkursach wiedzy znaleźli się Kacper Nowak, finalista LXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej oraz Michał Kurek, laureat III miejsca w Małopolskim Konkursie Matematycznym.

 

 

Kolejną grupą, która zameldowała się licznie na scenie byli sportowcy, a wśród nich medaliści Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w jujitsu oraz medaliści Mistrzostw Województwa Małopolskiego Juniorów w Lekkoatletyce. Za wybitne osiągnięcia sportowe w konkurencjach indywidualnych na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim nagrodę Burmistrza Miasta Bukowno uzyskali:

  1. Bartosz Hazy za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Ju-jitsu w kat. - 41 kg,
  2. Kalina Przenzak za zajęcia II miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów w Ju-jitsu w kat. +70 kg,
  3. Aleksander Zając za zajęcie III miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Ju-jitsu w kat. - 66 kg,
  4. Grzegorz Ledeman za zajęcie III miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów w Ju-jitsu w kat. - 55 kg,
  5. Aleksandra Rusek za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Juniorów w Lekkoatletyce w biegu na 3000 m (juniorki młodsze),
  6. Aleksandra Duda za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Juniorów w Lekkoatletyce w biegu 3000 m (juniorki),
  7. Michał Zadora za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Juniorów w Lekkoatletyce w biegu na 800 m (juniorzy młodsi),
  8. Krystian Szymański za zajęcie II miejsca na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Juniorów w Lekkoatletyce w biegu na 3000 m (juniorzy),
  9. Jakub Kalinowski za zajęcie III miejsca na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Juniorów w Lekkoatletyce w biegu na 3000 m (juniorzy).

 

 

Wśród uczniów wyjątkowo uzdolnionych artystycznie nagrodę Burmistrza Miasta Bukowno za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Nowohuckim Konkursie Kolęd i Pastorałek uzyskała Magdalena Urbańska.

 

 

Dodatkowo, Burmistrz Miasta przyznał także nagrodę indywidualną uczniowi Zespołu Szkół nr 1 Bukownie, Adrianowi Iwańskiemu za uzyskanie przez niego tytułu najlepszego strzelca turnieju w Halowych Mistrzostwach Młodzików Podokręgu Sosnowiec w Piłce Nożnej.

 

Tegorocznym laureatom nagród Burmistrza serdecznie gratulujemy, życząc jednocześnie wszystkim uczniom wspaniałych i bezpiecznych wakacji, prawdziwie letniej pogody i udanego wypoczynku. Życzymy też wszystkim uczniom z Bukowna jeszcze większej ilości osobistych osiągnięć naukowych, sportowych i artystycznych w nowym roku szkolnym.

 

 

Galeria zdjęć

 

 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2607908


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube