strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-04-21 Sobota, Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2017.08.02 - Bukowno wspiera "Studentów UAM Bez Granic".

 STUDENCI UAM BEZ GRANIC

 EDYCJA IV NEPAL

 

 

Projekt "Studenci UAM bez Granic" to inicjatywa studentów i doktorantów, członków Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem projektu jest realizacja zajęć edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą pochodzącymi z uboższych części świata, doświadczającymi trudności w szeroko pojętej sferze edukacji, spowodowanych między innymi brakiem materiałów edukacyjnych, aktywizujących metod nauczania, dużymi odległościami między miejscem zamieszkania a szkołą, niedostatecznej względem potrzeb liczby nauczycieli, a często brakiem dostępu do edukacji.

 

 

Działania edukacyjne obejmują różnorodne treści, dostosowane do potrzeb adresatów po wcześniejszej konsultacji z tamtejszymi nauczycielami i dyrektorami szkół. Najważniejsze jest jednak to, że wszystkie zajęcia mają charakter aktywizujący, oparte są o elementy pedagogiki twórczości, co daje dzieciom możliwość podejmowania samodzielnych aktywności, zdobywania wiedzy o świecie poprzez zabawę, co zazwyczaj jest dla nich nowością i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

 

W sierpniu tego roku odbędzie się już czwarta edycja projektu, a jej uczestnicy tym razem wyjadą do Nepalu. Poprzednie edycje odbywały się kolejno w Tanzanii, Paragwaju i na indonezyjskiej wyspie Bali. Wybór miejsc jest związany przede wszystkim z potrzebą wprowadzenia twórczych i aktywizujących metod nauczania, w tym szczególnie języka angielskiego, a w tym roku także z sytuacją ekonomiczną Nepalczyków, którzy nadal doświadczają negatywnych następstw trzęsienia ziemi z 2015 roku.

 

 

Uczestnicy tej edycji to siedmioro członków Koła Naukowego, którzy swoją pasję nauczania łączą z miłością do poznawania kultur. Podczas swojego wyjazdu będą nauczać języka angielskiego w trzech szkołach podstawowych na obrzeżach stolicy Nepalu – Katmandu. Ponadto, będą prowadzić badania dotyczące marzeń i aspiracji dzieci i młodzieży porównując je z wynikami z poprzednich edycji projektu. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją projektu objął Burmistrz Miasta Bukowno Mirosław Gajdziszewski.

 

 

Jedną z uczestniczek projektu jest Ewa, 20-letnia mieszkanka Bukowna, która w tym roku obroniła tytuł licencjata na kierunku pedagogiki, edukacji elementarnej z językiem angielskim na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W inicjatywie bierze udział już po raz drugi, w ubiegłym roku była na Bali, gdzie wraz z ekipą projektową nauczali języka angielskiego w szkole podstawowej oraz prowadzili warsztaty w szkole średniej, w której także mieli okazję prowadzić badania. Do tego projektu przygotowują się nie tylko w kontekście prowadzenia zajęć, chcąc przekazać swoją wiedzę lokalnym nauczycielom, ale także zbierają materiały dydaktyczne, które mogłyby służyć dzieciom przez następne miesiące czy lata. O efektach tegorocznego wyjazdu studentów UAM do Nepalu Ewa opowie Czytelnikom "Głosu Bukowna" w październikowym numerze naszego miesięcznika.

 

 

Koszt całej tegorocznej inicjatywy studentów wynosi ponad 32 tysiące złotych i zawiera transport (w tym bilety lotnicze), wyżywienie, zakwaterowanie, ubezpieczenie, materiały dydaktyczne, lekarstwa i szczepienia. Część kosztów pokrywa uczelnia, lecz niestety nie opłaca całości wydatków. Resztę kosztów studenci opłacają sami z własnej kieszeni, ale także szukają wsparcia wśród wszystkich osób dobrej woli. Na portalu PolakPotrafi, który umożliwia finansowanie społecznościowe, każdy może wesprzeć ich projekt, a w zamian otrzyma pamiątki prosto z Nepalu.

 

 

Więcej o inicjatywie można przeczytać na:

 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2607988


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube