strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2017-12-13 Środa, Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  BIEG 2013 - Kronika XI Biegu o Puchar Burmistrza Bukowna

XI OGÓLNOPOLSKI BIEG ULICZNY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA BUKOWNO na dystansie 10km już za nami.

Padł kolejny rekord frekwencji. Na starcie biegu stanęło 420 uczestników, a ukończyło go 416 zawodników.

Do Bukowna zjechali najlepsi zawodnicy z Polski, biegacze z Ukrainy i Białorusi, po to by walczyć o Puchar Burmistrza MIROSŁAWA GAJDZISZEWSKIEGO, nagrody finansowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Sygnał do startu dała DYREKTOR BIEGU - pani GRAŻYNA KOWINA-ŚWIDEREK, wielokrotna reprezentantka POLSKI, złota medalistka MISTRZOSTW POLSKI w biegach na średnich i długich dystansach. Spikerem tej imprezy biegowej był natomiast dwukrotny olimpijczyk w biegach długodystansowych, członek Zarządu PZLA - pan EDWARD STAWIARZ.

W kategorii Generalnej Mężczyzn I miejsce zajął KAPTSERAU YURY (Białoruś) przed JAKUBEM WOŻNIAKIEM (KS Cracovia)i JAROSŁAWEM STECEM (Biłgoraj).

Wśród Kobiet najlepszą okazała się DARIA STOLIARCHUK (UKRAINA) przed AGNIESZKĄ GORTEL-MACIUK (TS AKS Chorzów) i EWĄ BRYCH-PAJĄK z KS Budowlani Częstochowa.

Nagrodzono również biegających Mieszkańców Bukowna - I miesce zajął KACPER ŚWIDEREK przed Damianem Litewką , Romanem Litewką, Karolem Muchą, Mateuszem Strojnym i Leszkiem Krzemieniem. Wśród kobiet zwyciężyła JUSTYNA CHŁOSTA przed Aleksandrą Pytlik i Patrycją Skręt. Na wyróżnienie zasługuje również p. LESZEK STRÓJ, jeden z najstarszych amatorów biegania z Bukowna który pokonał trasę biegu w czasie 01:00:52. W tym roku padł kolejny rekord frekwencji wśród biegających mieszkańców Bukowna - bieg ukończyło 31 biegaczy.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki, piękne medale, a wśród wszystkich, którzy ukończyli bieg rozlosowana została nagroda specjalna - telewizor 3D. Szczęście w tym roku dopisało panu Grzegorzow Góreckiemu z miejscowości Płoki. Uroczystego wręczenia nagrody dokonał Z-ca Burmistrza Miasta Józef Paluch.

W ramach biegu działał również LOKALNY PUNKT INFORMACYJNY FUNDUSZY EUROPEJSKICH, który udzielał bezpłatnych konsultacji dotyczących możliwości pozyskania dotacji unijnych.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Panu Markowi Sowie -Marszałkowi Województwa Małopolskiego, który objął Patronatem Honorowym XI ogólnopolski bieg uliczny oraz Sponsorom, Jednostkom OSP, Policji jak również wszystkim Wolontariuszom pomagającym w przeprowadzeniu imprezy.